gabinet masau

 

cennik gabinet 2023

Różnice czasowe ze względu na okolicę oraz rodzaj problemu pacjenta.
Czas zabiegujest czasem przybliżonym, jaki fizjoterapeuta potrzebuje

na jego wykonanie, przez co może się różnic od założonego.

Zabiegi odbywają się od godz. 14:35 po standardowej rehabilitacji.

Zapisy na Rehabilitacji u fizjoterapeuty Piotra

(tel. 693 537 543 - od godz 13:00).

Wizyta fizjoterapeutyczna

Polega na dokładnym wywiadzie, badaniu fizjoterapeutycznym i zastosowaniu próbnego leczenia np. suche igłowanie z terapią manualną i treningiem medycznym dobrane stricte pod problem pacjenta.

 

Terapia manualna (TM):

Terapia manualna jest leczeniem, w którym terapeuta, wykorzystując odpowiednie chwyty i manipulacje, stosuje specjalistyczne techniki diagnostyczno-lecznicze nakierowane na wykrywanie i leczenie zaburzeń w obrębie stawów, więzadeł, mięśni oraz wzorców postawy, wzorców ruchowych i oddechowych.

Terapię manualną zaleca się najczęściej w następujących zaburzeniach czynności narządu ruchu:

 • zmniejszenie/ograniczenie zakresu ruchu (np. na tle zmian przeciążeniowych, zwyrodnieniowych ulb urazowych),
 • tzw. zablokowanie stawowe związane z dolegliwościamibólowymi w trakcie ruchu lub/i w spoczynku oraz zmienionym oporem stawowo-tkankowym pod koniec zakresu ruchu,
 • w dysfunkcjach mięśniowych i powięziowych,
 • w zaburzeniach postawy ciała.

 

Suche igłowanie (DN):

Jest to wykwalifikowana interwencja przy użyciu cienkiej igły do penetracji skóry, która stymuluje mięśniowo-powięziowe punkty spustowe, mięśniowe i tkankę łączną w leczeniu zaburzeń nerwowo-mięśniowo-szkieletowych. Jest to zabieg, który sporadycznie powoduje ból. Głównym celem suchego igłowania jest zmniejszenie odczuwania bólu i dzięki temu wspomaga proces powrotu do sprawności fizycznej.

 

Masaż tkanek głębokich (MTG)

Masaż tkanek głębokich opiera się na warstwowej pracy tkankowej, prowadzącej do uwolnienia (rozluźnienia) utrzymujących się nieprawidłowych napięć w ciele człowieka. Metoda pozwala w sposób energooszczędny i bardzo skuteczny wpłynąć na stan napięcia mięśniowego i powięziowego przy dysfunkcjach narządu ruchu i wadach postawy. Jako narzędzia pracy stosuje się głównie palce, kostki palców, pięści, przedramię i łokieć. Masaż głęboki bardzo często rozumiany jest w sposób błędny i utożsamiany z silną oraz bolesną pracą na mięśniach. W rzeczywistości metoda nie wiąże się z wywieraniem mocnego nacisku na tkanki, nie wymaga od terapeuty dużej siły, natomiast może być delikatna i łagodna. Każdy ruch wykonywany jest bardzo powoli, z ogromną precyzją i odpowiednio dobraną siłą nacisku. Masaż tkanek głębokich jest bardzo skuteczny i efektywny, a jego rezultaty zauważalne są już po krótkiej sesji.

 

Medyczny trening terapeutyczny  (MTT):

Medyczny trening terapeutyczny to wg założeń twórców specyficzne leczenie polegającena ocenie czy dany staw obwodowy trzeba stabilizować czy mobilizować oraz poszczególnych segmentów kręgosłupa odnośnie leczenia hiper lub hipomobilności. Na podstawie diagnostyki dobierane są odpowiednie ćwiczenia poprtawiające funkcje stawu poprzez zwiększenie jego stabilności i/lub poprawy mobilności. podstawowym narzędziem pracy jest ruch i wykorzystanie wiedzy z zakresu teorii i praktyki treningu sportowego.

 

Narzędziowy masaż tkanek miękkich (IASTM):

Nieinwazyjna metoda terapii służąca do mobilizowania ludzkiego ciała za pomocą specjalistycznych narzędzi wykonanych  ze stali chirurgicznej.

Wskazania do terapii:

 • przeciążenia układu ruchu;
 • ostrych lub przewlekłych zespołach bólowych kręgosłupa i kończyn;
 • bólów i zawrotów głowy, migrenach pochodzenia odkręgosłupowego;
 • wady postawy, dolegliwości bólowe w mięśniach;
 • rwa kulszowa i rwa barkowa;
 • przebyte kontuzje powstałe w wyniku stłuczeń, skręceń, zwichnięć czy złamań, czy operacjach;
 • poprawa psychiki, odprężenie – sam zabieg nie należy do relaksujących, jednak po nim można poczuć się bardziej odprężonym (dzięki uwolnionemu stresowi z tkanek.

KOMBO (MTG+IASTM):

Połączenie masażu tkanek głębokich z narzędziowym masażem tkanek miękkich.

 

 

Skowronek © | Głuchołazy | Wszelkie prawa zastrzeżone

Wykonanie: linknet.pl