Ośrodek dysponuje 110 miejscami w pokojach 1, 2, 3 i 4-os. oraz typu studio - wszystkie wyposażone w łazienkę z pełnym węzłem sanitarnym, Wi-Fi, lodówkę, telewizor oraz czajnik elektryczny.
Organizujemy turnusy rehabilitacyjne. Ośrodek posiada odpowiednie wpisy uprawniające do organizowania turnusów rehabilitacyjnych.
Centrum odnowy i rekreacji jest jedną z płaszczyzn dotyczących zdrowia w działalności naszego ośrodka .
W ramach Centrum Odnowy i Relaksu zapraszamy Państwa do skorzystania z oferty Kawiarenki oraz SPA.
Ośrodek dysponuje 110 miejscami w pokojach 1, 2, 3 i 4-os. oraz typu studio - wszystkie wyposażone w łazienkę z pełnym węzłem sanitarnym, Wi-Fi, lodówkę, telewizor oraz czajnik elektryczny.
Różnice czasowe ze względu na okolicę oraz rodzaj problemu pacjenta.
Czas zabiegujest czasem przybliżonym, jaki fizjoterapeuta potrzebuje
na jego wykonanie, przez co może się różnic od założonego.
Zabiegi odbywają się od godz. 14:35 po standardowej rehabilitacji.
Zapisy na Rehabilitacji u fizjoterapeuty Piotra
(tel. 693 537 543 - od godz 13:00).
Wizyta fizjoterapeutyczna
Polega na dokładnym wywiadzie, badaniu fizjoterapeutycznym i zastosowaniu próbnego leczenia np. suche igłowanie z terapią manualną i treningiem medycznym dobrane stricte pod problem pacjenta.
Terapia manualna (TM):
Terapia manualna jest leczeniem, w którym terapeuta, wykorzystując odpowiednie chwyty i manipulacje, stosuje specjalistyczne techniki diagnostyczno-lecznicze nakierowane na wykrywanie i leczenie zaburzeń w obrębie stawów, więzadeł, mięśni oraz wzorców postawy, wzorców ruchowych i oddechowych.
Terapię manualną zaleca się najczęściej w następujących zaburzeniach czynności narządu ruchu:
Suche igłowanie (DN):
Jest to wykwalifikowana interwencja przy użyciu cienkiej igły do penetracji skóry, która stymuluje mięśniowo-powięziowe punkty spustowe, mięśniowe i tkankę łączną w leczeniu zaburzeń nerwowo-mięśniowo-szkieletowych. Jest to zabieg, który sporadycznie powoduje ból. Głównym celem suchego igłowania jest zmniejszenie odczuwania bólu i dzięki temu wspomaga proces powrotu do sprawności fizycznej.
Masaż tkanek głębokich (MTG)
Masaż tkanek głębokich opiera się na warstwowej pracy tkankowej, prowadzącej do uwolnienia (rozluźnienia) utrzymujących się nieprawidłowych napięć w ciele człowieka. Metoda pozwala w sposób energooszczędny i bardzo skuteczny wpłynąć na stan napięcia mięśniowego i powięziowego przy dysfunkcjach narządu ruchu i wadach postawy. Jako narzędzia pracy stosuje się głównie palce, kostki palców, pięści, przedramię i łokieć. Masaż głęboki bardzo często rozumiany jest w sposób błędny i utożsamiany z silną oraz bolesną pracą na mięśniach. W rzeczywistości metoda nie wiąże się z wywieraniem mocnego nacisku na tkanki, nie wymaga od terapeuty dużej siły, natomiast może być delikatna i łagodna. Każdy ruch wykonywany jest bardzo powoli, z ogromną precyzją i odpowiednio dobraną siłą nacisku. Masaż tkanek głębokich jest bardzo skuteczny i efektywny, a jego rezultaty zauważalne są już po krótkiej sesji.
Medyczny trening terapeutyczny (MTT):
Medyczny trening terapeutyczny to wg założeń twórców specyficzne leczenie polegającena ocenie czy dany staw obwodowy trzeba stabilizować czy mobilizować oraz poszczególnych segmentów kręgosłupa odnośnie leczenia hiper lub hipomobilności. Na podstawie diagnostyki dobierane są odpowiednie ćwiczenia poprtawiające funkcje stawu poprzez zwiększenie jego stabilności i/lub poprawy mobilności. podstawowym narzędziem pracy jest ruch i wykorzystanie wiedzy z zakresu teorii i praktyki treningu sportowego.
Narzędziowy masaż tkanek miękkich (IASTM):
Nieinwazyjna metoda terapii służąca do mobilizowania ludzkiego ciała za pomocą specjalistycznych narzędzi wykonanych ze stali chirurgicznej.
Wskazania do terapii:
KOMBO (MTG+IASTM):
Połączenie masażu tkanek głębokich z narzędziowym masażem tkanek miękkich.
Wznowienie pracy Ośrodka od 3 stycznia 2021 r.
Od dnia 3 stycznia 2021 r. Ośrodek wznawia
pobyty z rehabilitacją leczniczą w pełnym reżimie sanitarnym
(Regulamin Ośrodka) zgodnie z terminarzem.
Dodatkowo uruchamiamy komercyjne leczenie po COVID-19.
Oferta dla ozdrowieńców po przebyciu COVID-19:
- dla osób po leczeniu szpitalnym w zakresie COVID-19
- dla osób, które nie były hospitalizowane w zakresie COVID-19.
W ramach pobytu:
- ćwiczenia z psychologiem,
- opieka lekarza specjalisty,
- rehabilitacja lecznicza,
- praca nad poprawą wydolności oddechowej.
Szczegółowe informacji na temat rehabilitacji po COVID-19 Czytaj więcej->>
-
Wszelkie informacje na temat rezerwowanych pobytów do 31.12.2020 r.
mogą Państwo uzyskać od poniedziałku do piątku
w godz. 9:00-15:00
z wyłączeniem przerwy noworocznej (1-2.01.2021).
Pobyty komercyjne z rehabilitacją leczniczą
będziemy kontynuować od 3 stycznia 2021.
personel Ośrodka Skowronek